WORKSHOP: kurz kosení a naklepávání kosy na Paloučku s Danem Mikušíkem

Oficiální workshop pořádaný Berounskou zelení v rámci grantu “Dokážeme víc” Nadace Via a České spořitelny. Naše komunita získala unikátní možnost účastnit se kurzu naklepávání kosy a ručního kosení trávy. Kurz začíná ve 13 hod., přineste si s sebou svou kosu! Na začátku provedeme důkladnou údržbu po “zimním spánku”, obrousíme rez, naklepeme a seřídíme. Povíme si obecné informace o technice a pohybech těla, ale i o kosení a jeho přínosech pro přírodu. Na závěr celého kurzu večer až “padne” rosa se pustíme do praktické ukázky a částečně posekáme první trávu v parku Na Paloučku (opět necháme mozaiku a v kosení budeme pokračovat již samostatně o dalších nedělích). Počet účastníků je omezen na 14 osob – přihlásit se můžete na emailu jakub@berounskazelen.cz.

Nářadí, naklepávací stoličky, babky a brousky budou k dispozici všem účastníkům. Pokud nemáte vlastní kosu, je možno si kosu zapůjčit, tuto informaci musíte napsat e-mailem, abychom ji pro Vás zajistili.

Lektorem tohoto workshopu je Dan Mikušík provozující inspirativní společnost ViaNatura, která mimo jiné pořádá víkendové kurzy kosení a naklepávání ve Skryjích anebo online kurzy Kosení pro život.

#parknapalouckuberoun #workshopyVparkuNaPaloucku

49.95826, 14.04786, park Na Paloučku v Berouně
vlastní kosa, svačina (večeře), poznámkový blok, tužka
13:00 - 21:00
23. května 2021