Férová snídaně na Paloučku

Srdečně Vás zveme na férovou snídani do komunitního parku Na Paloučku.

Chceme v rámci této celorepublikové akce piknikovat nejen na podporu pěstitelů ve světe, ale i na podporu pěstitelů, farmářů a zemědělců lokálních.

Dává nám velký smysl podpořit férovou odměnu pro zemědělce bez participace nadnárodních obchodních řetězců, bez velké uhlíkové stopy za každou potravinou, nehonit se za tabulkovou dokonalostí produktů, sklízet zralé ovoce a zeleninu a neplýtvat jídlem a chemií.

Přijďte navzájem sdílet jídla vlastní výroby, výpěstky ze zahrádek zahrádek, potraviny pořízené od místních farmářů a zemědělců, nebo fair-trade výrobky z celého světa. V rámci férové snídaně budeme navzájem sdílet tipy a kontakty na místní pěstitele, farmáře a skvělé malé producenty z okolí.

Před samotnou snídaní budeme navíc ručně kosit travnaté plochy v našem komunitním parku. Můžete přijít pomoct kosit nebo hrabat, Zájemce můžeme naučit techniku. Sami budeme pilovat na blížící se připravované Závody v kosení trávy na Třešňovce v Berouně!

Přineste si vlastní jídlo a pití a přijďte se seznámit se sousedy do komunitního parku Na Paloučku. #parknapalouckuberoun

49.95826, 14.04786, park Na Paloučku v Berouně
tipy na lokální farmáře a producenty, jídla vlastní výroby, výpěstky z vlastních zahrádek, potraviny pořízené od místních farmářů a zemědělců, nebo fair-trade výrobky z celého světa
09:00 - 11:00
14. května 2022