kdo jsme

Spolek Berounská zeleň je dobrovolný a nezávislý kolektiv fyzických osob, které spojuje aktivní zájem o ochranu přírody, životního prostředí a udržitelný rozvoj krajiny.

Spolek vznikl na jaře 2019 jako iniciativa berounských občanů, kteří si vzali za cíl nejen sázení stromů ve městě, ale obecně také péči o městskou zeleň, podporu veřejné diskuze o její podobě, osvětu a sdílení nabytých znalostí. Berounská zeleň připravuje komunitně založené projekty směřující k dlouhodobé péči o městskou zeleň a vznik nových zelených ploch se stromy. Na veřejných akcích pořádaných spolkem se podílí řada přátel a dobrovolníků z Berouna a okolí.

vize

stromy

Zeleň hraje v ekosystému města zásadní roli. Ochlazuje, stíní a zkrášluje prostor, zadržuje vodu a prachové částice, takže čistí ovzduší. Naší vizí je harmonické a zdravé prostředí města, v němž je radost žít, setkávat se a odpočívat. Občané města se mohou aktivně podílet na jeho podobě a jsou si vědomi toho, že je také na nich, v jakém prostředí žijí. Spolek je městu partnerem při mapování městské zeleně a vytipovávání zón ve veřejném prostoru, do kterých by se měla vrátit. Pomáháme občanům města starat se o stromy a veřejnou zeleň v jejich okolí. 

podpořte nás

sazenice

Přispějte na náš transparentní účet

Na co vaše peníze použijeme? Na nákup stromů (sázíme neinvazivní původní druhy, v případě ovocných stromů staré odrůdy) a materiálu potřebného pro výsadbu (kůly, pletivo, úvazy, …), dále na nákup nářadí, odborné posudky, vyjádření a poplatky při ověřování sítí, pojištění odpovědnosti za škodu, výkopové a terénní práce (podrobný přehled transakcí).

Staňte se patronem stromů

Přispívejte pravidelně na výsadby, zálivku a údržbu nových stromů, staňte se dlouhodobým partnerem Berounské zeleně a mecenášem životního prostředí v našem městě. Pokud máte zájem o tento typ podpory, prosím kontaktujte nás.

Adoptujte strom

Pokud chcete adoptovat strom, ozvěte se prosím na náš kontaktní e-mail.

Zapojte se do dění

Nechte si zasílat novinky e-mailem, přijďte na některou z pravidelných schůzek nebo některou z veřejných akcí.

Máte vlastní projekt nebo nápad? Kontaktujte nás.

identifikační údaje

kontaktní údaje

Berounská zeleň z.s.

IČ: 08172480

datová schránka: ttf8ef6

sídlo spolku: Smetanova 242/16, 266 01Beroun-Závodí

korespondenční adresa: Na Veselou 990, 266 01Beroun-Závodí

 

Václav Kovář

předseda spolku

e-mail: vaclav@berounskazelen.cz

608 204 823

 

Adam Voldán

výkonný místopředseda spolku

 

Pavlína Drtinová, Lenka Králová, Rostislav Levíček, Adam Voldán, Václav Kovář

výkonný výbor spolku

dokumenty